wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Blog

Blog


Wyszukaj artykuł korzystając z naszej wyszukiwarki

Jak dobrać dobre buty do wspinaczki górskiej?

24-09-2018Wyświetleń: 20
Planując wspinaczkę górską nie wolno nam zapominać o odpowiednim obuwiu. Dobre buty do wspinaczki to absolutne minimum i nie ma tu znaczenia to, czy możemy już pochwalić się pewnym doświadczeniem na tym polu, czy też po raz pierwszy wyruszamy zdobywać góry. Gdy ich zabraknie, narażamy sami siebie na poważne niebezpieczeństwo.
Przeczytaj całość

Bezpieczeństwo podczas wspinaczki. Co należy zabrać ze sobą, aby być bezpiecznym?

31-08-2018Wyświetleń: 25
Bezpieczeństwo podczas wspinaczki. Co należy zabrać ze sobą, aby być bezpiecznym?O ile na ściankę wspinaczkową możemy udać się w dowolnych sportowych butach i nic więcej nie będzie nam potrzebne przy treningu, to podczas wspinaczki górskiej musimy pamiętać o zabraniu dużo większej ilości niezbędnych nam rzeczy.
Przede wszystkim musimy pamiętać o odpowiednim ekwipunku i ubraniu. Buty wspinaczkowe pozwalają na naukę prawidłowej techniki wspinania, a odpowiednio dobrany ubiór zabezpieczy nas przed zimnem...
 
Przeczytaj całość

Sprzęt niezbędny podczas wyprawy w góry

20-07-2018Wyświetleń: 37
Sprzęt niezbędny podczas wyprawy w góryKiedy nadchodzą wakacje, wiele osób decyduje się właśnie na wyjazd w góry, żeby to właśnie tam spędzić swój urlop. To dobry pomysł zwłaszcza dla osób aktywnych, które uwielbiają się wspinać, spacerować, podziwiać piękne widoki, zdobywać szczyty…
Przeczytaj całość

Jak wybrać kije trekkingowe?

07-06-2018Wyświetleń: 44
Jak wybrać kije trekkingowe?Spacerując górskimi szlakami co i rusz można spotkać turystów dzierżących w rękach kije trekkingowe. Przyznać należy, że jest to funkcjonalne i wygodne narzędzie rekreacyjne, które dodatkowo zapewnia wiele korzyści na płaszczyźnie stricte zdrowotnej. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy istnieją uniwersalne kijki do chodzenia po górach? Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model?
Przeczytaj całość

Jakie są podstawowe akcesoria wspinaczkowe, w jakie należy się zaopatrzyć?

23-04-2018Wyświetleń: 42
Jakie są podstawowe akcesoria wspinaczkowe, w jakie należy się zaopatrzyć?Nawet zaczynając dopiero przygodę ze wspinaczką górską należy pamiętać o tym, że nie można uprawiać jej bez podstawowego sprzętu. Na szczęście, nie oznacza to wcale konieczności brania na niego kredytu. Od czego zatem powinniśmy zacząć, jeśli chcemy mieć pewność, że pierwsze przygody ze wspinaniem nie skończą się źle dla naszego zdrowia?
Przeczytaj całość

Wspinaczka - moje hobby

16-03-2018Wyświetleń: 77
Wspinaczka - moje hobby
Banałem jest stwierdzenie, że bezpieczna i dobra wspinaczka, to jednocześnie wysokiej jakości akcesoria wspinaczkowe. Na nasze szczęście rozpoczęcie przygody ze wspinaczką nie wymaga na początek dużej ilości drogiego sprzętu, ale istnieje sprzęt do wspinaczki, który po prostu trzeba lub przynajmniej wymaga mieć.
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych